:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  28°C rozproszone chmury

Cichy zabójca w Ciechanowie. Zadziałała czujka

Pozostałe Interwencje, Cichy zabójca Ciechanowie Zadziałała czujka - zdjęcie, fotografia

Czujnik tlenku węgla być może uratował życie mieszkańcom jednego z bloków na terenie Ciechanowa. Interweniowała straż pożarna.

Wraz z początkiem sezonu grzewczego strażacy otrzymują pierwsze zgłoszenia, dotyczące obecności w lokalach mieszkaniowych tlenku węgla. Ostatnia tego typu interwencja miała miejsce w ubiegły piątek (17 listopada) w Ciechanowie. Około godz. 16:40 strażacy otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że w jednym z mieszkań w budynku wielorodzinnym przy placu Piłsudskiego uruchomił się czujnik czadu.

Na miejscu strażacy, przy użyciu własnych detektorów, potwierdzili obecność w mieszkaniu tlenku węgla. Jeszcze przed ich przyjazdem wygaszono palenisko. Mieszkańcy na szczęście nie uskarżali się na żadne dolegliwości. Stężenie czadu nie było jeszcze na tyle wysokie, by mogło zagrażać życiu bądź zdrowiu lokatorów i wynosiło około 45 ppm.

Strażacy przewietrzyli lokal i po ponownym uruchomieniu detektorów potwierdzili brak tlenku węgla. Okazało się, że w mieszkaniu brakuje odpowiedniej wentylacji. O wszystkim poinformowano zarządcę budynku, czyli TBS.

Cichy zabójca w Ciechanowie. Zadziałała czujka komentarze opinie

  • gość 2017-11-24 09:21:30

    Takie rzeczy tylko w budynkach TBS !!!

Dodajesz jako: Zaloguj się