:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  30°C bezchmurnie

Były dyrektor mazowieckiego oddziału NFZ zatrzymany (wideo)

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali Adama T., byłego dyrektora mazowieckiego oddziału NFZ. Odpowie za przekroczenie uprawnień, które miało polegać na podpisaniu umowy z nieuczciwą firmą medyczną.

Jak informuje CBA mężczyzna został zatrzymany w jednej z podwarszawskich miejscowości. Sprawa dotyczy podpisania umowy z firmą medyczną, która wcześniej straciła kontrakt wskutek oszustw, ponieważ opłaty za operacje refundowane z NFZ. Mimo to Adam T. miał zawrzeć z nią kontrakt wart blisko 14 milionów złotych. Jeszcze dziś (6 lutego) zatrzymany trafi do Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze, gdzie mają mu zostać postawione zarzuty przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Adam T. był szefem mazowieckiego oddziału NFZ w latach 2012-2014. Prokuratura precyzuje, że w toku śledztwa ustalono, iż zatrzymany jako dyrektor Mazowieckiego Oddziału NFZ wbrew przepisom zawarł 31  grudnia 2013 roku z jedną z warszawskich klinik medycznych aneks do umowy o świadczeniu opieki zdrowotnej w zakresie okulistyki. Aneks z datą wsteczną, od 21 grudnia 2013 roku, przedłużał do końca 2014 roku okres obowiązywania umowy, mimo że została ona wcześniej wypowiedziana z uwagi na fakt, że klinika pobierała od pacjentów nienależne, dodatkowe opłaty za usługi medyczne finansowane przez NFZ. - Śledztwo dotyczy także przyjęcia korzyści majątkowej w kwocie  50 tysięcy złotych w związku zakontraktowaniem przez NFZ usług w zakresie okulistycznego leczenia szpitalnego - dodaje Tomasz Czułowski z Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

(wideo/fot. cba.gov.pl)


Były dyrektor mazowieckiego oddziału NFZ zatrzymany (wideo) komentarze opinie

  • gość 2018-02-06 14:15:44

    a inne NFZty to swiete - czy CBA to zwykle DUPY ?

Dodajesz jako: Zaloguj się