:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  16°C słabe opady deszczu

Były dyrektor mazowieckiego oddziału NFZ zatrzymany (wideo)

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali Adama T., byłego dyrektora mazowieckiego oddziału NFZ. Odpowie za przekroczenie uprawnień, które miało polegać na podpisaniu umowy z nieuczciwą firmą medyczną.

Jak informuje CBA mężczyzna został zatrzymany w jednej z podwarszawskich miejscowości. Sprawa dotyczy podpisania umowy z firmą medyczną, która wcześniej straciła kontrakt wskutek oszustw, ponieważ opłaty za operacje refundowane z NFZ. Mimo to Adam T. miał zawrzeć z nią kontrakt wart blisko 14 milionów złotych. Jeszcze dziś (6 lutego) zatrzymany trafi do Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze, gdzie mają mu zostać postawione zarzuty przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Adam T. był szefem mazowieckiego oddziału NFZ w latach 2012-2014. Prokuratura precyzuje, że w toku śledztwa ustalono, iż zatrzymany jako dyrektor Mazowieckiego Oddziału NFZ wbrew przepisom zawarł 31  grudnia 2013 roku z jedną z warszawskich klinik medycznych aneks do umowy o świadczeniu opieki zdrowotnej w zakresie okulistyki. Aneks z datą wsteczną, od 21 grudnia 2013 roku, przedłużał do końca 2014 roku okres obowiązywania umowy, mimo że została ona wcześniej wypowiedziana z uwagi na fakt, że klinika pobierała od pacjentów nienależne, dodatkowe opłaty za usługi medyczne finansowane przez NFZ. - Śledztwo dotyczy także przyjęcia korzyści majątkowej w kwocie  50 tysięcy złotych w związku zakontraktowaniem przez NFZ usług w zakresie okulistycznego leczenia szpitalnego - dodaje Tomasz Czułowski z Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

(wideo/fot. cba.gov.pl)


Były dyrektor mazowieckiego oddziału NFZ zatrzymany (wideo) komentarze opinie

  • gość 2018-02-06 14:15:44

    a inne NFZty to swiete - czy CBA to zwykle DUPY ?

Dodajesz jako: Zaloguj się