:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
PILNE

Będzie drugi nabór na dyrektora MOPS-u. Jest zarządzenie ws. powierzenia pełnienia obowiązków

07/12/2018 15:25
Samorząd, Będzie drugi nabór dyrektora zarządzenie powierzenia pełnienia obowiązków - zdjęcie, fotografia

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Ciechanowie wciąż bez nowego dyrektora. W ramach pierwszego naboru żaden z kandydatów nie został zatrudniony. Do czasu wyłonienia nowego dyrektora prezydent wydał zarządzenie o powierzeniu pełnienia obowiązków szefa placówki Hannie Dobrzyńskiej.

Jak już informowaliśmy ogłoszenie naboru było konieczne, ponieważ umowa dotychczasowej dyrektor Ośrodka - Małgorzaty Szerszeń, wygasła z końcem listopada. W ramach naboru do ratusza wpłynęły oferty od ośmiu kandydatów. Jak poinformowała nas Renata Jeziółkowska, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Ciechanów, żaden z nich nie spełnił jednak oczekiwań pracodawcy, dlatego ogłoszony zostanie kolejny nabór.

Do czasu wyłonienia nowego dyrektora, prezydent Ciechanowa podjął decyzję o powierzeniu pełnienia obowiązków dyrektora MOPS-u Hannie Dobrzyńskiej, dotychczasowemu kierownikowi działu kadr i administracji w Ośrodku. Zarządzenie w tej sprawie wydał 6 grudnia.

- Z dniem 30 listopada 2018 r. zakończyła się terminowa umowa o pracę dotychczasowego dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ciechanowie. Procedura naboru na wolne stanowisko urzędnicze - dyrektora w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Ciechanowie nie została zakończona. W celu zapewnienia ciągłości funkcjonowania jednostki organizacyjnej gminy, a w szczególności zamknięcia roku budżetowego, Prezydent Miasta Ciechanów podjął decyzję o powierzeniu Pani Hannie Dobrzyńskiej obowiązków dyrektora na okres od dnia 6 grudnia 2018 r. do czasu wyłonienia nowego dyrektora, nie dłużej jednak niż do dnia 31.01.2019 r. - czytamy w uzasadnieniu do prezydenckiego zarządzenia.

Będzie drugi nabór na dyrektora MOPS-u. Jest zarządzenie ws. powierzenia pełnienia obowiązków komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-12-07 15:54:55

    Ocenić to można jako chęć znalezienia najlepszej możliwej osoby. Jak nikt nie spełnił oczekiwań to przecież nic na siłę. Lepiej nie popełnić błędu personalnego. Trzeba kandydata merytorycznego, ale dobrze gdyby była to osoba z zewnątrz, która będzie potrafiła zarządzać.

  • gość 2018-12-07 16:40:46

    Można dać pełnienie obowiązków na czas określony? Można! Nie tak jak jedna pani p.o z instytucji znajdującej się w pobliżu. Pełni obowiązki ooooo, a może i dłużej.

  • Gość - niezalogowany 2018-12-07 17:30:02

    Ha ha. Komuna wraca.

  • Gość - niezalogowany 2018-12-07 19:26:49

    Komedianci .Osiem ofert i nikt nie spelnial oczekiwań prezydenta A może jakas koleżanka ze szkoly bedzie spelniala .

  • obserwator - niezalogowany 2018-12-07 20:33:04

    I po co ten Cyrk. Sprawą powinien się zająć NIK. Jest konkurs, kandydaci z wieloletnim doświadczeniem (poza jedną....), wybrana komisja, wszyscy dopuszczeni do dalszego etapu rekrutacji. Wszystko niby w porządku, tylko komisja jest nie decyzyjna ale też bez wiedzy z pomocy społecznej. To tak, jakby tokarz decydował o pieczeniu ciasta. Najlepszych kandydatów przesłuchiwał (proszę mi wybaczyć) sam prezydent, który nie ma zielonego pojęcia o pomocy społecznej. Wychodzi na to,że Nasz prezydent zna się na wszystkim i jest cudotwórcą, na Święta lub na Walentynki wyczaruje nowego-SWOJEGO, a raczej swoją dyrektor. Niestety poległa też obecna pani dyrektor, która była wybrana z pośród pięciu kandydatów i miała ,,olbrzymie doświadczenie i staż pracy potwierdzony wyrokiem Sądu". Niestety ale w ciągu dwóch lat pani dyrektor wypaliła się zawodowo z powodu stresu, NADMIARU ciążących na niej obowiązków i odpowiedzialności. Pomimo, że się bardzo starała to Pan prezydent nie potrafił tego docenić. Cyrk pozostanie cyrkiem, tylko czyim? Czy wszelkie procedury już nie obowiązują? A co z ustawą o pracownikach samorządowych (zasadą sumienności, uczciwości, jawności a przede wszystkim przejrzystości). Mam wrażenie, że coś tu nie tak. Ktoś powiedział, że po wyborach to ja mogę wszystko. Proszę pamiętać, że wyborcy oceniają i też nie są głupi za których pewnie Pan ich uważa.

  • Gość - niezalogowany 2018-12-07 22:46:39

    I co będzie znów rozpisany "jawno-niejawny" konkurs i rozszerzony o predyspozycje partyjne? Śmiech na sali? Dlaczego przy takim konkursie nie ma informacji o wynikach formalnych, etapach rekrutacji?

  • Gość - niezalogowany 2018-12-07 23:25:35

    Patalachy moze mamusia Kosiniaka a moze zaproponowali by te posade pani Teresie Dworeckiej wspaniala kobieta

  • Gość - niezalogowany 2018-12-08 02:41:32

    No i macie cudowna ,bez układów wladze Cieszcie sie z lampeczek na choince naiwni mieszkańcy Ciechanowa.

  • Gość - niezalogowany 2018-12-08 10:42:18

    Jak mozna było oddać rządzenie jedynej partii w Ciechanowie to będę przez 5 lat co będą chcieli .a może mama Pana Kosińska bo chyba straciła pracę

  • gość 2018-12-08 14:12:58

    Z wyborem nowego kandydata należy poczekać aż zgłosi się jakiś kolega,koleżanka albo znajomy ojca względnie znajomy znajomego ale jeden warunek musi być z gminy Regimin. wtedy warunek będzie spełniony i konkurs rozstrzygnięty.

  • Gość - niezalogowany 2018-12-08 16:25:59

    Ooo tak~w sanepidzie tez jedna pani jest p.o. juz caly rok! Rzadzi sie jakby byla pelnym dyrektorem pieniazki bierze jeszcze pelniejsze a zatrudniona jest jako zwykly pracownik! Mozna!!!??? Z psl wszystko mozna!

  • Gość - niezalogowany 2018-12-08 17:22:24

    I jeszcze należy dodać ze P Krawczyk po dyrektora stosuje mobbing pracowników.Nagrody i premie dostają tylko tzw czopki.Starosta o wszystkim byl informowany .I co ? I nic bo to przeciez koleżanka partyjna

  • Gość - niezalogowany 2018-12-08 17:24:54

    Obecna Pani Dyr dwa lata temu warunki spełniała a teraz w końcu nie spełnia... to jest śmiech na sali. Opuściła się widocznie z wiedzą o pomocy społecznej , kompetencjami i znajomościami. . . Tak to jest ,jak sie baluje a nie pracuje. A i Komisja rekrutacyjna czeka na swojego kandydata z partii, którego na chwile obecna brak, bo kazy kto zna pracę w tej dziedzinie wie, ze to bardzo bardzo ciężka praca . Podjąć się jej nie jest łatwo i trzeba to czuć .

  • Gość - niezalogowany 2018-12-08 17:32:36

    To jest tak transparentne jak Wielki Mur Chiński... "M.O... psy..."

  • Gość - niezalogowany 2018-12-08 17:35:58

    Domyślam sie kto bedzie Dyrektorem MOPS. Skomentowałem artykuł, lecz chyba redakcja usunęła mój komentarz. Wymieniłem imie, inicjał nazwiska i obecnie zajmowana funkcje. Obawiam sie pozwu.

  • Gość - niezalogowany 2018-12-08 20:27:09

    Błąd personalny, drogi Gościu nr 1 na tej liście, to mozna popełnić zdejmujac z drona zamiast Al-Zarkawiego, niewinnego 16-letniego dajmy na to chłopca. Tak samo jak pakując pocisk kierowany w szpital... w Syrii np. Dalej sie niebwypiwiadam na tym scierwo-portalu, którego osobiście ja nie szanuje. 5 lat temu byli za PO. Kurka wodna...

  • Orbi - niezalogowany 2018-12-08 22:19:28

    Konkurs to tylko kpina Prezydenta z mieszkańców Ciechanowa..z góry wiadomo że dyrektorem będzie jakiś ptzydupas z PSL. Panie prezydencie Kosiński po co ta szopka z wyborem Dyrektora.

  • gość 2018-12-09 10:25:26

    A moze wiecie kto składał. Bo na BIP nic nie ma.

  • Gość - niezalogowany 2018-12-09 14:33:00

    Wiem...to piwinno byc jawne tak samo jaki wyniki z 1 etapu-testu. Kandydaci spelniali warunki formalne, mieli doswiadczenie i wiedzę. Napisali test i co....? I na rozmowę prezydent zaprosil poprzednia dyrektor i osobę, która nie spelnila Jego wymagań ale jakich??????? Partyjjnych? Chyba tak. Czekamy na" odpowiednią " osobę która obecnie czeka na wyrok sądu w sprawie mobbingu. Czekajmy dalej

  • Gość - niezalogowany 2018-12-09 15:42:37

    A myśleliście ze chodzi o fachowosc.Kochani chyba nie jesteście naiwni .Bedzie taki sam fachowiec i z takim doświadczeniem jak P wiceprezydent można powiedziec tuz po studiach.Oszczedz wstydu Panie Prezydencie

  • gość 2018-12-09 18:42:45

    Treść komentarza...

  • gość - niezalogowany 2018-12-09 19:32:57

    Celowo nie podaję się osób, które brały udział w konkursie, ponieważ były to znane osoby z dużymi osiągnięciami w pomocy społecznej, lureaci konkursów, na szczeblu krajowym ze znajomością języków obcych i dużym doświadczeniem w pomocy społecznej, pozyskiwaniu funduszy unijnych. Więc po co pisać, kto startował w konkursie? Jeszcze większy wstyd dla Prezydenta i powołanej komisji konkursowej.

  • gość 2018-12-09 20:38:46

    Dlaczego pies i spółka znowu ujada ?

  • gość 2018-12-09 20:44:34

    To nie ujada pies tylko przeciwnicy układów stosowanych przez poprzednią i obecną władzę.

  • gość 2018-12-10 10:23:27

    Nie wierzę aby była to ta Pani co kiedyś była na Krubinie. To byłaby kpina i lekceważenie wszystkich. Przez 5 lat Panie Prezydencie co miesiąc będąukazywać się informacje o pana poczynaniach.

  • gość 2018-12-10 11:48:24

    Bądź co bądź ,najlepiej było za rządów P. Brzezińskiej. Jedyny minus był taki, ze mogła być mniej oszczędna,ale jakoś wszystko trzymało się kupy. Jedynymi osobami , które odchodziły były emerytki - albo i nie. A po zmianach tyle młodych, dobrych pracowników odeszło. Super fajne młode dziewczyny były. Dobrze zrobiły, ze zmieniły pracę. Zdobyły doświadczenie i odeszły tam, gdzie można uzyskać szacunek od pracodawcy i normalnego kulturalnego klienta i i zarobić więcej niż najniższą krajową.

  • gość 2018-12-12 08:47:22

    Pani Brzezińska dla swoich przydupasów i siebie nie była oszczędna. oszczędna była tylko dla reszty pracowników.I to jej główna zasługa że w Mopsie są takie małe zarobki.

Dodajesz jako: |

Samorząd, Miasto Ciechanów - więcej informacji