:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  13°C rozproszone chmury

Bazar przy ul. Sienkiewicza świeci pustkami. Kupcy przenoszą się na targowisko

To już ostatnie dni bazaru przy ul. Sienkiewicza w formie, jaką mieszkańcy znają od lat. W tym roku w jego miejscu powstanie hala targowa. W czasie jej budowy kupcy będą prowadzić swoją działalność na targowisku przy ul. Płońskiej, które od najbliższej soboty zacznie funkcjonować codziennie.

Kupcy z bazaru przy ul. Sienkiewicza muszą do najbliższego piątku (21 kwietnia) opuścić teren, gdzie wkrótce ruszą roboty związane z budową hali. Na czas realizacji inwestycji swoją działalność mogą kontynuować na targowisku miejskim przy ul. Płońskiej. Radni już w lutym podjęli uchwałę, na mocy której targowisko będzie funkcjonowało od poniedziałku do niedzieli. Nowe zasady zaczną obowiązywać od soboty (22 kwietnia). Zgodnie ze zmienionym regulaminem targowisko będzie czynne od poniedziałku do soboty w godzinach 6:00-18:00, a w niedziele w godz. 7:00-13:00. Po zakończeniu budowy hali targowej przy ul. Sienkiewicza, na targowisku miejskim zostaną przywrócone dotychczasowe zasady funkcjonowania.

Handel na bazarze przy dworcu PKP nie jest już prowadzony. Trwa przenoszenie ostatnich rzeczy oraz demontaż stanowisk. Ci kupcy, którzy zdecydowali się przenieść na targowisko miejskie, uzyskali nowe lokalizacje swoich stanowisk w drodze losowania. Są też tacy, którzy nie skorzystali z propozycji kontynuowania działalności przy ul. Płońskiej. Część kupców przeniosła się np. do lokali handlowych w okolicach dworca PKP.

Zgodnie z zapowiedziami ratusza budowa hali targowej najprawdopodobniej ruszy jeszcze w kwietniu i potrwa do końca tego roku. Docelowo ma w niej powstać 71 pawilonów handlowych o różnej wielkości.

Bazar przy ul. Sienkiewicza świeci pustkami. Kupcy przenoszą się na targowisko komentarze opinie

 • gość 2017-04-20 14:28:17

  W końcu Ciechanów przestanie przypominać jakieś Pierdziszewo Dolne z tym całym syfem przydworcowym, które już dawno powinno zniknąć.

 • Leon - niezalogowany 2017-04-20 14:52:51

  Nareszcie koniec wstydu dla miasta. Ten bazar to było szambo

 • markogość - niezalogowany 2017-04-20 15:15:34

  Brawo prezydent

 • Gość - niezalogowany 2017-04-20 15:48:56

  To bedzie koniec bazarku na pkp....

 • Gość - niezalogowany 2017-04-20 16:46:46

  Bez przesady w końcu będą normalne warunki do handlu.

 • Gość - niezalogowany 2017-04-23 15:17:36

  Szambo ? Tyle ludzi tam pracowało i dawali radę i było w porządku. Ja lubiłam bardzo chodzic na bazarek. I może faktycznie będzie lepiej, ale to juz nie będzie ten sam BAZAREK

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ciechanowinaczej.pl