:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  12°C całkowite zachmurzenie

Bakteria coli w wodociągu w gminie Glinojeck

Komunikaty, Bakteria wodociągu gminie Glinojeck - zdjęcie, fotografia

Woda z wodociągu publicznego w Malużynie nie nadaje się do spożycia przez ludzi - poinformował w wydanym komunikacie ciechanowski Sanepid. Wodociąg zaopatruje w wodę ponad tysiąc mieszkańców z siedmiu miejscowości.

Po przebadaniu próbek wody, pobranych 10 września, Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ciechanowie stwierdził brak przydatności wody do spożycia przez ludzi z wodociągu publicznego Malużyn. Wykryto w niej obecność bakterii Escherichia coli. - Woda z wodociągu Malużyn nie nadaje się do picia, gotowania i kąpieli. Może być jedynie używana do spłukiwania WC - informuje Sanepid i dodaje, że nakazał realizację działań naprawczych oraz dostarczenia wody pitnej w sposób zastępczy.

Na reakcję Zakładu Gospodarki Komunalnej nie trzeba było długo czekać. Dzień po wydaniu komunikatu przez Sanepid, ZGK poinformował, że zmieniono już zasilanie sieci wodociągowej z zasilania SUW Malużyn na SUW Zalesie.

Dodajmy, że wodociąg w Malużnie zaopatruje w wodę ponad 1160 mieszkańców z miejscowości Malużyn, Sadek, Bielawy, Wola Młocka, Płaciszewo, Strzeszewo i część m. Ogonowo.

(fot. pixabay)

Bakteria coli w wodociągu w gminie Glinojeck komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2018-09-14 13:08:18

  Szkoda ze nikt mieszkańców niepoinformowal

 • gość 2018-09-14 13:46:17

  Na stronie BIP urzędu w Glinojecku jest komunikat zamieszczony a na stronie internetowej urzędu jest informacja o przełączeniu wodociągu na SUW Zalesie dla tych miejscowości. Pewnie ktoś oczekiwał wizyty w domu?

 • gość 2018-09-14 14:05:39

  Pobranie próbek przez Sanepid 10 września, a przełaczenie wodociągu 12 września o 4 rano. Hm........?

 • gość 2018-09-14 14:26:19

  Kiedyś badania trzeba też zrobić :)

 • Gość - niezalogowany 2018-09-15 11:57:02

  przelaczyc mozna~ale bakterie sa w instalacji~ktos o tym pomyslal ze to wszystko sie pomiesza a bakterie dalej beda?

 • gość 2018-09-16 23:22:29

  Prezes komunalki roboty nie ogarnia, wymienić go trzeba. Dobry pretekst aby wziąć za niego kolejnego partyjnego przydupasa.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ciechanowinaczej.pl

Komunikaty, Ciechanów - więcej informacji