:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  14°C bezchmurnie

Atle Blues Band i The Tetrics w Zgrzycie

Kiedy: 2018-04-14 , godzina: 20:00 | Gdzie: Fabryka Kultury Zgrzyt

Koncerty, Blues Tetrics Zgrzycie - zdjęcie, fotografia

Już w najbliższą sobotę, 14 kwietnia, o godz. 20:00 propozycja muzyczna dla miłośników dobrego rocka zakorzenionego w latach 60 ubiegłego wieku oraz bluesa. Na scenie Fabryki Kultury Zgrzyt będziemy gościć ATLE BLUES BAND i THE TETRICS.

The Atle Blues Band jest historyczną ciechanowską formacją, której początki sięgają roku 1967. Przygoda zaczęła się na podwórku przy ulicy Sienkiewicza 9, gdzie w tym samym korytarzu poniemieckiego bloku zamieszkiwali bracia Gburzyńscy oraz Janek Lipski. Obok, pod numerem 11a, Marek Chmieliński ćwiczył na pianinie oraz innych instrumentach, które przewijały się przez jego umuzykalniony dom. Powstało wtedy coś w rodzaju zespołu bez sprzętu i możliwości. Były to czasy, kiedy zdobycie czegokolwiek, z czym można było próbować wystąpić wymagało nie tylko dużych pieniędzy, ale także cierpliwości oraz układów. Chłopcy grali na przeróżnych improwizowanych ustrojstwach: pudełka zastępowały perkusję, przerobione odbiorniki radiowe służyły jako wzmacniacze. Choć tamta grupa (w jej oryginalnym składzie) nigdy nie opuściła podwórka z Sienkiewicza 9, jej członkowie partycypowali później w różnych muzykaliach, nie tylko ciechanowskich, poznając fascynujących ludzi i poszerzając grono przyjaciół. 

Upłynęło równo pół wieku. Losy obecnych członków The Atle Blues Band były odmienne i skomplikowane, gdyż poza czasem zamieszana w nie była także przestrzeń. Ale oto złożyło się tak, że chłopcy pojawili się znowu razem, w mieście w którym zaczynali 50 lat temu i że teraz mogli sobie pozwolić na zrealizowanie tamtych dziecinnych marzeń. Przyjaźń Tomka z Maćkiem Ostromeckim (którego przedstawiać nie trzeba) spowodowała, że nie utracił on zainteresowania perkusją z tamtych lat, pomimo, że pierwszy prawdziwy instrument posiadł na własność dopiero trzy lata temu. Zamienił garaż na studio i zorganizował próby.

THE TETRICS - Jest ich czterech: Paweł Bank – wokalista, kompozytor i gitarzysta, Piotr Kuba – grający na gitarze, perkusista – Tomek Gliński oraz obsługujący gitarę basową i wokal – Wojtek Chełchowski. Mają w sumie już ponad 200 lat. Dlatego uznali że pora realizować marzenia. Były w nich zawsze.

Atle Blues Band i The Tetrics w Zgrzycie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się