:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  5°C bezchmurnie

[AKTUALIZACJA] Wasze Info: Co jeszcze kryje Ziemia Opinogórska? Na boisku odkryli pociski (zdjęcia)

Podczas prac archeologicznych, trwających na terenie modernizowanego boiska w Opinogórze Górnej, natrafiono na niewybuchy z czasów II Wojny Światowej. O znalezisku poinformował nas jeden z Czytelników.

- Od niedawna boisko do piłki nożnej w Opinogórze Górnej zamieniło się w stanowisko archeologiczne, a to za sprawą odkrytych tu palenisk z okresu rzymskiego. W czwartek w godzinach wieczornych, podczas wykonywania prac, natrafiono na 3 pociski artyleryjskie z zapalnikami z II WŚ kaliber do 75 mm (długości ok 25 cm) oraz proch. Przybyła na miejsce policja zabezpieczyła teren do czasu przyjazdu saperów z Kazunia. Co jeszcze kryje Ziemia Opinogórska? - informuje Czytelnik.

Kom. Jolanta Bym z KPP Ciechanów potwierdziła, że faktycznie na terenie boiska odkryto trzy pociski. Teren zabezpiecza jeden z policjantów. Na miejsce wezwano saperów, którzy jeszcze dziś (29 czerwca) mają zająć się niebezpiecznym znaleziskiem.

AKTUALIZACJA:

Jak poinformowała ciechanowska policja przybyli dziś (29 czerwca) na miejsce saperzy potwierdzili, że znalezione niewybuchy to pociski artyleryjskie z okresu II Wojny Światowej kaliber do 75 mm. W sumie na terenie boiska znaleziono cztery pociski, które zostały już zabrane przez saperów.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Chcesz nagłośnić jakąś sprawę? Czekamy na Wasze zgłoszenia pod adresem: redakcja@ciechanowinaczej.pl lub telefonicznie: 883 616 120. Podejmiemy każdy temat!

[AKTUALIZACJA] Wasze Info: Co jeszcze kryje Ziemia Opinogórska? Na boisku odkryli pociski (zdjęcia) komentarze opinie

  • gość 2018-06-29 13:09:41

    Ha ha No i przestaną tak ryć jak Krety.

  • Gość - niezalogowany 2018-06-29 13:47:44

    To juz po boisku znajc zycie postawia tam kolejny nie potrzebny obiekt. A dzieci w pilke nie beda mialy gdzie grac

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ciechanowinaczej.pl

Interwencje, Opinogóra Górna - więcej informacji