:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  -1°C pochmurno z przejaśnieniami

17-latek zginął w wypadku pod Ciechanowem. Kierowca chciał ominąć sarnę (zdjęcia)

Jedna osoba zginęła w wypadku niedaleko Ciechanowa. Osobówka wypadła z drogi i dachowała. Autem podróżowało troje nastolatków. Kierowca prawdopodobnie próbował ominąć sarnę.

Do wypadku doszło wczoraj (niedziela, 6 sierpnia) około godz. 20:25 na drodze krajowej nr 60 w okolicach miejscowości Smosarz-Dobki i Morawy w gminie Gołymin-Ośrodek (ok. 9 km od Ciechanowa). Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 19-latek kierujący Daewoo Nexia chciał uniknąć zderzenia z sarną, która wbiegła na drogę. Mężczyzna stracił wówczas panowanie nad autem i zjechał do przydrożnego rowu, po czym samochód kilkakrotnie dachował, zatrzymując się na polu kilkanaście metrów od drogi.

W momencie przyjazdu ratowników kierowca oraz jadąca z przodu pasażerka znajdowali się poza pojazdem. W samochodzie, na tylnym siedzeniu, znajdował się natomiast drugi z pasażerów, którego z auta musieli ewakuować strażacy. 17-latek doznał poważnych obrażeń m.in. głowy i klatki piersiowej. Natychmiast został przewieziony do ciechanowskiego szpitala, gdzie zmarł. Jak ustalono podróżował bez zapiętych pasów bezpieczeństwa.

19-letni kierowca oraz 17-letnia pasażerka Daewoo nie odnieśli poważniejszych obrażeń. Wszyscy uczestnicy wypadku są mieszkańcami Makowa Mazowieckiego. Policja ustala wszystkie okoliczności tego zdarzenia i ponownie apeluje o zapinanie pasów bezpieczeństwa w trakcie jazdy.

(fot KPPSP Ciechanów)

Miejsce zdarzenia mapa Ciechanów


17-latek zginął w wypadku pod Ciechanowem. Kierowca chciał ominąć sarnę (zdjęcia) komentarze opinie

  • gość 2017-08-07 12:05:38

    szkoda chłopaka, myśle ze stosowne władze powinni odgrodzic drogi aby sarny, łosie nie mogły wbiec pod auto

  • gość 2017-08-07 14:22:15

    Jeśli ktoś ceni swoje i ew pasażerów życie to nie podejmuje ryzykownych manewrów w takiej sytuacji. Hamować na prosto. Blachy się wyklepie a zdrowia a tymbardziej życia się nie wróci.

  • Gość - niezalogowany 2017-08-07 15:05:36

    Hamować na prosto? Tak,tak moze przy dobrym szczęściu sarna,los nie wpadnie do samochodu przez przednia szybę i nie zgina wszyscy. Widzę ze myślisz racjonalnie w chuj człowieku....

  • gość 2017-08-07 15:46:36

    Przy dużej prędkości nigdy nie omija się wbiegającej sarny czy łosia na drodze, bo to pewne dachowanie i w rezultacie śmierć. Więcej wyobraźni na drodze, noga z gazu, a w razie wybiegnięcia zwierzęcia hamować prosto, nigdy nie skręcać gwałtownie, jeszcze przy prędkości. Świeć Panie nad Adriana duszą.

  • Gość - niezalogowany 2017-08-07 16:55:00

    Jak łatwo oceniać sytuację nie będąc jej uczestnikiem..

  • Gość - niezalogowany 2017-08-07 18:42:25

    Najlepsze jest to że pewnie grubo ponad połowa z Was mądrali drogowych mogłaby zginac jak ten chłopak w takiej sytuacji. Znam sytuację gdy chlopak jechal na prosto hamując niestety łoś swoim porożem przeciął go gdy wpadł do środka. Zbędne pieprzenie .... Niech spoczywa w pokoju

  • gość 2017-08-07 18:43:58

    Gówno macie pojęcie co w takiej sytuacji zrobić. Chłopak działał instynktownie. 90% zrobiłoby to samo.

  • Gość - niezalogowany 2017-08-08 06:22:01

    Wieczny odpoczynek racz mu dac Panie.... takie słowa powinny płynąć z naszych ust, a nie ocena prawidłowości wykonania manewru przez kierowcę. Adrian na zawsze pozostanie w naszych sercach

  • gość 2017-08-08 09:00:57

    Rodzinę albo bliskich tragicznie zmarłego chłopca bardzo pilnie proszę o kontakt. m.dabrowska671@wp.pl

  • Gość - niezalogowany 2017-08-08 16:25:54

    Powiecie mi jak wierzyć w Boga w takich chwilach ? Dobrze że dwoje z nich przeżyło Ale dlaczego akurat on Życie jest niesprawiedliwe miał całe życie przed sobą nic nie pomogły modlitwy więc ciężko jest w cokolwiek wierzyć A co do kierowcy to Wierzcie mi większość ludzi by tak zrobiło sam Miałem taki przypadek i też zjechałem do rowu mimo to że jestem zawodowym kierowcą i mam już prawo jazdy 21 lat

  • Gość - niezalogowany 2017-08-09 09:14:56

    Moim zdaniem kierowca dobrze zrobił że skręcił do rowu. Jakby każdy przestrzegał przepisów i zapinał pasy to nic by się nie stało ani ludziom ani sarnie. Wgnieciony samochód to nie problem...

  • gość 2017-08-09 16:08:31

    Każdy znawca jazdy. Dobrze, że skręcił? Połowa powie, że dobrze zrobił - połowa, że źle. Pasy zapinać? Połowa powie, że czasami ratują życie, połowa, że czasami lepiej być odpiętym i wylecieć. Łatwo oceniać zza szklanego ekranu. Zamiast komentować i oceniać tylko na podstawie artykułu nie znając uczestników i szczegółów pomódlcie się za duszę zmarłego chłopaka, oraz za tą dwójkę która przeżyła, trauma jaka zostaje do końca życia, zwłaszcza u kierowcy bo mimo wszystko ma świadomość, że zabił kolegę. Trauma po takim wypadku gwarantowana i należy współczuć . A nie oceniać z góry. Każdemu może się to przydarzyć i był to nieszczęśliwy wypadek. Byli w złym miejscu w nieodpowiednim czasie.

  • gość 2017-08-11 10:10:11

    wyrazy współczucia dla rodziny Adriana... dla nich to wielka tragedia... to nie czas na rozważanie ,,co by było gdyby..." fala hejtu spada na kierowcę ale on również przeżył ten wypadek... Do końca życia pozostanie ze świadomością że zabił kolegę, czy to mało?! On z pewnością chciałby, aby Adrian żył, ale czasu nie cofnie... dla kierowcy to nie jest tak łatwe jak napisanie komentarza nie wiedząc co tak naprawdę się stało... Do końca życia będzie miał traumę po tym zdarzeniu... zastanówcie się nad tym zamiast pochopnie oceniać... Wieczny odpoczynek racz Adrianowi dać, Panie... [*]