Reklama

Pilne

Pomniejsz Normalna wielkość Powiększ
, Komentarze: 0

Niecodzienna lekcja “chodzenia z kijkami”

Niecodzienna lekcja "chodzenia z kijkami"  - Fot. Marcin Dalecki

Wczoraj o godzinie 8:00, uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Oddziałem Integracyjnym nr 7 w Ciechanowie rozpoczęli naukę od “przedmiotu”, którego trudno szukać w planie lekcyjnym – zajęć edukacyjnych o nordic walking. Pomysłodawcami i organizatorami byli: Pan Krzysztof Człapski i Pani Mirosława (nauczycielka wychowania fizycznego). Wstępne rozmowy ze szkołą jak podał Pan Człapski (instruktor nordic walking) “prowadzone były jeszcze w tym roku podczas  Grand Prix  w bieganiu w lesie śmiecińskim“. Do imprezy włączyła się wtedy także grupa nordic walking. “Ostatecznie Pani Mirosława już w tym roku skontaktowała się ze mną i zapytała czy nie wystąpiłbym w szkole z wykładem o nordic walking i nie przybliżyłbym tematu dzieciakom”.

Cel spotkania dzisiejszego spotkania jest dwojaki – wskazywał Pan Człapski. Oprócz zaznajomienia młodzieży z prawidłową techniką maszerowania z kijkami jest przekonanie ich, że taka forma rekreacji ruchowej jest atrakcyjna niezależnie od wieku. Ludzie młodzi widząc na mieście głównie starsze osoby z kijkami myślą że kijki nie są dla nich. Odbierają to bardziej jako element prozdrowotny aniżeli jeszcze jeden sposób aby poprawić swoją kondycję fizyczną. Z tego też powodu działające w Ciechanowie Stowarzyszenie Nordic Walking w tym roku będzie nadal starać się zainteresować młodzież szkolną do chodzenia z kijkami na przykład poprzez organizację zawodów dla ciechanowskich szkół.

Młodzież bardzo aktywnie uczestniczyła w wykładzie.Widać było zainteresowanie i ciekawość z ich strony. Kilkunastoosobowa grupa na koniec pod okiem instruktora miała możliwość na świeżym powietrzu wcielić teorię w życie. Okazało się, że prawidłowe chodzenie z kijkami nie jest tak łatwe jakby się mogło wydawać. Mamy nadzieję (wspólnie z organizatorami), że coraz więcej ludzi młodych będzie w ten właśnie sposób spędzała czas wolny. Zakup “sprzętu” do nordic walking nie wymaga ogromnych nakładów finansowych, a poprawiająca się pogoda sprzyja aktywności na świeżym powietrzu.

PS.

P. Krzysztof za naszym pośrednictwem chciał podziękować Fundacji Trzy kroki (www.trzykroki.org), która wypożyczyła na to spotkanie kije.

 

Autor: E. Stawińska

Foto: Marcin Dalecki

Print Friendly
Autor: Sonia

Podobne

Komentarze (0)

Dodaj komentarz:

Dodaj komentarz

Reklama

Wideo


Reklama

Reklama

stat4u