Reklama

Pilne

Pomniejsz Normalna wielkość Powiększ
, Komentarze: 0

“Dobry wieczór kawalerski” – spektakl godny polecenia.

Dobry-wieczór-kawalerski

Dzisiejszego wieczoru na deskach Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie mogliśmy oglądać sztukę autorstwa Doroty Truskolaskiej w reżyserii Piotra Nowaka pt. “Dobry wieczór kawalerski”. Spektakl grany był w naszym mieście już po raz drugi. Poprzedni – 2 czerwca zgromadził pełną widownię, co zadecydowało, aby raz jeszcze pokazać nam świetną komedię w gwiazdorskiej obsadzie, w której oprócz dobrej zabawy, jest także miejsce na refleksję i poszukiwanie odpowiedzi na pytania o sens i znaczenie miłości i przyjaźni.

Akcja spektaklu dzieje się podczas wieczoru kawalerskiego Młodego – w tej roli wystąpił Antoni Pawlicki, który świętuje ostatnie chwile wolności razem z niezawodnymi kolegami. Do pokoju po kolei przychodzą: Alu (Kuba Przebindowski), Wołek (Michał Piela), Kukuła (Leszek Lichota). Panowie jak to na wieczorach kawalerskich bywa popijają kolejne kieliszki w dość szybkim tempie.

Gra aktorów od samego początku robi wrażenie na widzach, jak dobrze są w stanie wczuć się w grane postacie. Aktorzy odtwarzający role przyjaciół Młodego mają za sobą udane telewizyjne i teatralne role komediowe. Każda z postaci ma swój indywidualny charakter. Alu – stary kawaler przejawiający skłonności homoseksualne, Kukuła – ornitolog, zachowania kobiet porównuje z różnymi gatunkami ptaków, Wołek – pantoflarz, przy kolegach odważny, a jak tylko dzwoni żona potulny jak baranek, Młody – zakochany w przyszłej żonie, stoi na progu wyboru drogi życiowej.

Znaczącym punktem w sztuce jest pojawienie się niespodzianki – „striptizerki”, jaką zafundował kolegom Kukuła. Swój show rozpoczyna Miki – striptizer (Michał Milowicz), który został omyłkowo zamówiony z ogłoszenia. Jego przybycie dostarcza widzom kolejnej porcji śmiechu i akcja nabiera tempa. Ilość opróżnionych butelek alkoholu jest wyznacznikiem treści rozmów między bohaterami sztuki. Aktorzy doskonale odwzorowują różne stany upojenia alkoholowego i trzeba przyznać wychodzi im to znakomicie.

Sztuka „Dobry wieczór kawalerski” poprzez grę aktorską bawi publiczność, dzięki czemu czyni udany wieczór rozrywkowy z odpowiednią dozą humoru.

„Dobry wieczór Kawalerski”

Autor: Dorota Truskolaska

Reżyseria: Piotr Nowak

Obsada:

Młody –Antoni Pawlicki

Alu – Kuba Przebindowski

Kukuła – Leszek Lichota

Wołek –Michał Piela

Miki – Michał Milowicz

Print Friendly
Autor: Redakcja

Podobne

Komentarze (0)

Dodaj komentarz:

Dodaj komentarz

Reklama

Wideo


Reklama

Reklama

stat4u