Reklama

Pilne

Pomniejsz Normalna wielkość Powiększ
, Komentarze: 0

“Wokół zamku… historia prawdziwa?” na długo pozostanie w pamięci widzów

image0015

Trzy razy wystawiany tego samego dnia, cieszący się dużą widownią, opowiadający ciekawą historię – jaki to spektakl?? Tak, tak – to widowisko “Wokół zamku… historia prawdziwa?”

“Wokół zamku… historia prawdziwa?” to wymyślona historia, natomiast postacie w niej występujące – Królowa Bona, Żabusia czy Czarny pies – to postacie zaczerpnięte z legend o naszym mieście – mówi Jolanta Szlagowska – reżyserka.

Publiczność dopisała, a to chyba dla występujących aktorów jest najważniejsze aby widzieć jak bardzo każdy chce zobaczyć co maja do pokazania i przekazania widzom. Aktorami w spektaklu są mieszkańcy naszego miasta, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjaliści i licealiści – zakochani w tańcu i muzyce.

Współczesne widowisko muzyczno-taneczne „Wokół ZAMKU…historia prawdziwa?”, to przedstawienie luźno zainspirowane książkami Jana K. Korzybskiego „Ciechanowskie legendy zamkowe” (Towarzystwo Miłośników Ziemi Ciechanowskiej, Ciechanów, 1995 r.) oraz Alfreda Borkowskiego i Cezarego Leżeńskiego „Klechdy Ciechanowskie” (Epoka, Warszawa, 1980 r.). Twórcy widowiska wykorzystali ciechanowskie legendy, klechdy, podania oraz fakty historyczne związane z Ciechanowem, aby przypomnieć i przybliżyć widzom historię ich miasta i regionu. Jest to widowisko skierowane do mieszkańców naszego miasta, szczególnie do młodych ludzi.

Za tak interesująco i widowiskowo przedstawione legendy dla wszystkich aktorów i osób biorących udział w organizacji należą się gromkie brawa. Dziękujemy za wspaniałe widowisko i trzymamy kciuki za powodzenie w kolejnych spektaklach.

Redakcja

no images were found

Print Friendly
Autor: Redakcja

Podobne

Komentarze (0)

Dodaj komentarz:

Dodaj komentarz

Reklama

Wideo


Reklama

Reklama

stat4u