Reklama

Pilne

Pomniejsz Normalna wielkość Powiększ
, Komentarze: 0

Kolejna pętla drogowa okrąży Ciechanów?

Kolejna pętla drogowa okrąży Ciechanów? Fot. lubartow24.pl

W 2020 roku na terenie naszego powiatu może rozpocząć się realizacja następnej – po wewnętrznej pętli miasta – dużej inwestycji drogowej. Mowa o zewnętrznej pętli Ciechanowa. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że trasa znajduje się już w planach Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Pierwszy możliwym terminem, w którym mogłaby rozpocząć się budowa wspomnianej drogi jest 2020 rok. Powodzenie inwestycji w dużym stopniu uzależnione jest jednak od umiejętności urzędników. Na budowę trasy z własnych środków GDDKiA nie stać, dlatego pieniądze trzeba będzie pozyskać z kasy unijnej, co nie zawsze się udaję, tym bardziej, że w kolejnym rozdaniu europejskich pieniędzy Bruksela może nie być dla nas zbyt łaskawa dla naszego kraju.

Zewnętrzna pętla miejska będzie zaczynać się zaraz za Ościsłowem, a następnie przez Niechodzin i Sokołówek będzie wypadać na drogę krajową nr 60 między Nasierowem, a Wróblewem. Nowa trasa wyprowadzi ruch nie tylko poza centrum jak stanie się to w przypadku wewnętrznej pętli, ale poza granice całego miasta. Dzięki tej inwestycji samochody podróżujące krajową ,,60” całkowicie ominą Ciechanów.

 

Redakcja

Print Friendly
Autor: administrator

Podobne

Komentarze (0)

Dodaj komentarz:

Dodaj komentarz

Reklama

Wideo


Reklama

Reklama

stat4u