Reklama

Pilne

Pomniejsz Normalna wielkość Powiększ
, Komentarze: 5

Fontanna na pl.Jana Pawła II już działa!

IMG_5335 mini

Przebudowany i unowocześniony plac Jana Pawła II mieszczący się w centrum miasta, m.in. przed Ratuszem, jest już prawie gotowy.

Trwają ostatnie prace wykończeniowe i porządkowe. Mieszkańcy Ciechanowa mają okazję do oglądania działającej fontanny w ciągu dnia, która wieczorem jest dodatkowo podświetlana. Jest to spowodowane konfigurowaniem i dopasowywaniem programów do fontanny. Każdą z dysz trzeba odpowiednio zaprogramować, by we właściwej chwili świeciła tak jak chcemy, a pompa działała z konkretną mocą.

Przy ciągłym strumieniu, pompy w ciągu 52 sekund potrafią przepompować 1 000 litrów wody, a maksymalna wysokość strumienia może wynieść nawet 3,5 metra! Wielogodzinne programy spowodują, że ciężko będzie znać na pamięć kolejność strumieni i świateł. System 16 podświetlanych dysz jest świetnym sposobem na ochłodę w upalny letni dzień i podziwianie wieczorem. Niestety nadchodzi zima i jeszcze tylko kilka dni będziemy mogli się cieszyć z rozrywki, jaką dostarcza nam nowa fontanna.

Łukasz Ozdarski

Serdecznie zapraszamy do oglądania zdjęć ukazujących nową fontannę w centrum miasta.

Print Friendly
Autor: administrator

Komentarze (5)

Dodaj komentarz:

Dodaj komentarz
 1. Bardzo ładnie… oby tylko nie zniszczyli tego wandale…

  Odpowiedz
 2. Moim zdaniem nie wyglądało to najlepiej jak wycieli te wszystkie drzewa i usunęli fontannę. Ale mam nadzieję że to wszystko odrośnie. To był taki skwer, tak zwane ,,zielone płuca”. Nieźle nas nastraszyli. Ale fontanna nawet mi się podoba. Tylko żądam trawy, i co najważniejsze… więcej zieleni, imprez i atrakcji, bo to jest ważne żeby wszyscy nie wpadli w monotonię codziennego dnia.

  Odpowiedz
 3. Piękne a ja pamiętam jeszcze w tym miejscu bruk, furmanki, konie – ich “zapachy”…

  Odpowiedz
 4. Marek Zalewski Jak wielokrotnie mówiłem i pisałem Ciechanów się zmienia , pięknieje, a jak jeszcze drzewa podrosną to będzie fajnie.Trzeba było odwagi, żeby podjąć takie śmiałe decyzje wbrew malkontentom. Ciechanów wreszcie otrzymał Plac Miejski czyli CENTRUM MIASTA z prawdziwego zdarzenia i stał się ,,normalnym” miastem.

  Odpowiedz
 5. fontanna bardzo przyjemna, ale jestem ciekawa co z resztą placu…

  Odpowiedz

Reklama

Wideo


Reklama

Reklama

stat4u